آدرس پستی:
میدان هفت تیر ،خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر ، خیابان وراوینی ، شماره 21 ، طبقه2 ، واحد5
تلفن تماس:

02188844198

02188844193

رحیم زاده

آب پرتقال گیری صنعتی چیست

انواع آب پرتقال گیری صنعتی

آب پرتقال گیری صنعتی از آن دسته دستگاه هایی است که به سرمایه گزاران در مناطقی که در آن پرتقال و دیگر مرکبات به وفور یافت می شود کمک می کند تا با کمترین هزینه به بیشترین سود ممکن برسند. استفاده از آب پرتقال گیری صنعتی علاوه بر کمک به احداث کارخانجاتی مخصوص تولید انواع آبمیوه، به دیگر تولید کنندگان نظیر شرکت های تولیدی مواد غذایی که نیاز به استفاده از آب پرتقال و اسانس‌های مرتبط با آن هستند نیز این امکان را می دهد تا به صورت خودکفا و بی نیاز از دیگر شرکت ها و فقط با تهیه مواد اولیه، با هزینه و زمانی بسیار کم‌تر اقدام به تولید و استفاده از آب پرتقال و دیگر مرکبات مورد نیاز خود کنند.

به صورت کلی دو مدل آب پرتقال گیری صنعتی در بازار وجود دارد. یکی از این مدل ها تمرکز اصلی را بر تولید آب پرتقال سالم و مناسب گذاشته و مدل دیگر بر تولید کنستانتره پرتقال تمرکز دارد که مصرف کنندگان بر حسب نیاز خود می توانند یکی از این دو را انتخاب و تهیه کنند..

در دستگاه هایی که برای گرفتن آب پرتقال استفاده می شوند، برای به حداقل رساندن برخورد پالپ و پوست، هر پرتقال به طور جداگانه در دستگاه تحت فشار قرار می گیرد و پالپ ها از سوراخی در انتهای میوه خارج می شوند. پالپ های خارج شده سپس مورد بررسی قرار گرفته و تخم و دیگر موارد دارای فیبر بالا از آن جدا می شوند و در آخر آب پرتقال با میزان پالپ مناسب تحویل داده می شود. زیرا یکی از ویژگی های جالبی که آب پرتقال گیری های صنعتی ارئه می کنند، قابلیت تنظیم اندازه پالپ ها است که بنابر نوع مصرف می توان آن ها را تنظیم کرد.

در دستگاه های مخصوص کنسانتره نیز که به شکل غلطکی کار می کنند دیگر نیاز به مرتب کردن اندازه پرتقال ها نیست. این دسته دستگاه ها با بهره وری بالا وظیفه خود را به انجام رسانده و راندمان کاری بالایی دارند. در این نوع از آب پرتقال گیری صنعتی توصیه می شود برای جلوگیری از ورود مواد شیمیایی و مواد اولیه نامناسب که در پوست پرتقال وجود دارد، ابتدا با استفاده از پوست کن های صنعتی پوست پرتقال را برداشته و سپس اقدام به کنستانتره کردن آن کنید.

در آخر می توان از قابلیت پاستوریزه و یا استرلیزه کردن این دستگاه ها نیز استفاده کرد که در هر دو نوع آن ها وجود دارد و با استفاده از این ویژگی می توان به راحتی آب پرتقال و یا کنستانتره تولیدی را را بسته بندی و آماده‌ ی فروش و ارسال به بازار کرد.

<br>

@title

<br>

مزایای خرید آب پرتقال گیری صنعتی

با توجه به موارد گفته شده در خصوص انواع آب پرتقال گیری صنعتی می توان به مزایای مختلفی را در خصوص استفاده از آن ها به عنوان یک خط تولید جدا و یا بخشی از یک خط تولید در سایر صنایع اشاره کرد. اولین و شاید مهم¬ترین ویژگی این دستگاه آب پرتقال گیری صنعتی، سهولت کار با آن ها است این دستگاه ها کاملا خودکار بوده و فقط با وارد کردن مواد اولیه که همان پرتقال و یا مرکبات است و همچنین تنظیم محصول مورد نیاز در کسری از زمان می¬توان به محصول نهایی مورد نظر دست یافت. از دیگر ویژگی جذاب انواع دستگاه آب پرتقال گیری صنعتی می توان به انواع مختلف آن ها اشاره کرد که به راحتی می توان به دستگاه مورد نظر خود دست یافت و دیگر نیاز به هزینه زیاد برای دستگاهی با ویژگی های غیرقابل نیاز و یا حتی بدون کاربرد نیست. مزیت دیگر استفاده از این دستگاه ها قابلیت پاستوریزه و استرلیزه کردن آن ها است. در واقع بدین شکل دیگر نیازی به خرید دستگاه های دیگر و نیز نیروی کار اضافی برای جا به جایی مواد بین دستگاه ها نخواهیم داشت.

هنگام خرید آب پرتقال گیری صنعتی به چه نکاتی دقت کنیم؟

کارکرد این دستگاه ها چندان پیچیده نیست. ولی هنگام خرید بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

• چه نیازی برای استفاده از آب پرتقال گیری صنعتی و مدل مناسب با نیاز خود را انتخاب کنیم.

• دستگاه تا چند کیلوگرم پرتقال را در یک ساعت می‌تواند آب گیری کند؟

• گنجایش ظرف دستگاه آب پرتقال گیری صنعتی تا چند کیلوگرم است؟

• گنجایش بخش محصول نهایی چه مقدار است و چگونه تخلیه می¬شود؟

• مصرف برق و قدرت دستگاه چقدر است و اینکه آیا سروصدای زیادی دارد؟

• آیا قطعات دستگاه قابل جدا شدن و شستشو هستند؟

• دستگاه به چند نفر کارگر نیاز دارد؟

• دستگاه به چه مقدار فضا برای نصب و شروع به کار نیاز دارد؟

منابع:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4 منبع5 منبع6

محصولات مرتبط:

    در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط:

    در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!