آدرس پستی:
میدان هفت تیر ،خیابان بهار شیراز ، خیابان سلیمان خاطر ، خیابان وراوینی ، شماره 21 ، طبقه2 ، واحد5
تلفن تماس:

02188844198

02188844193

رحیم زاده

مشخصات دستگاه سوسیس پرکن

دستگاه سوسیس پرکن

افزایش تنوع محصولات غذایی با اینکه دست ما را برای انتخاب محصول بازتر می کند ولی سردرگمی عجیبی نیز برای انتخاب محصول مورد نظر برایمان به همراه می آورد. در انتخاب محصولات گوشتی و به‌ خصوص سوسیس ها هم شرایط این‌گونه است. برای اینکه بتوانیم محصول مورد علاقه خود را با کیفیت و بهداشت بالا تولید کنید، تهیه یک دستگاه سوسیس پرکن می تواند راه حلی بهینه و بسیار کاربردی باشد.

پر کردن پوسته های سوسیس با گوشت هایی که با چاشنی و انواع ادویه مخلوط شده اند کاری آسان است ولی اگر از دستگاه سوسیس پرکن استفاده کنید این عمل بسیار راحت تر هم انجام خواهد شد. اگر مقیاس کاری شما بالا است، استفاده از دستگاه سوسیس پرکن قطعا برایتان در زمان نیز صرفه جویی خواهد کرد. زمانی که گوشت خود را با چاشنی ها مزه دار کردید، می توانید با استفاده از دستگاه سوسیس پرکن مواد را در داخل پوسته های سوسیس بریزید.


@title


چه افرادی به یک دستگاه سوسیس پرکن نیاز دارند؟

• برای خرید یک دستگاه سوسیس پرکن، دلایل مختلفی وجود دارد. ممکن است مقدار زیادی گوشت خریده باشید؛ برای مثال، اگر شما به جای خرید گوشت از فروشگاه های مواد غذایی یک شقه گاو یا گوساله را در هر زمانی از سال خریداری کنید، ممکن است مجبور شوید مقداری از این گوشت را به شکل سوسیس در آورده و یا دودی کنید.

• افرادی که دارای حساسیت‌های شدید به ادویه جات و یا مواد نگهدارنده هستند، ممکن است بخواهند سوسیس مخصوص خود را درست کنند تا مطمئن شوند آنچه که می¬خورند سالم است و برای سلامتشان مضر نیست.

• سرآشپزهای خانگی و طرفداران ترکیب چاشنی ها و گوشت ها و ادویه مختلف با یکدیگر نیز گزینه های مناسبی برای خرید یک دستگاه سوسیس پرکن هستند. از آنجا که برخی گوشت ها کم چرب هستند اضافه کردن چربی دیگر حیوانات و سفارشی کردن مخلوط ادویه ها می تواند طعم جدید و دلخواه را به وجود بیاورد.

• برای کسانی که شکار می کنند و به گوشت حیوانات وحشی دسترسی دارند نیز تولید سوسیس یک راه عالی برای مصرف کمتر گوشت است.

انواع دستگاه سوسیس پرکن

به طور کلی سه مدل دستگاه سوسیس پرکن در بازار موجود است.

دستگاه سوسیس پرکن شاخی

این نوع دستگاه سوسیس پرکن که فقط به شکل دستی تولید می شود، معمولا از جنس آهن بوده و از جنس قلع یا کروم ساخته می شود، اما در حال حاضر چندین مدل با فولاد ضد زنگ نیز تولید شده اند. دستگاه های سوسیس پرکن شاخی معمولا برای افرادی هستند که به تازگی سوسیس درست کردن برای خود را آغاز کرده اند و یا مقدار کمی سوسیس تولید می¬کنند. ظرفیت این دستگاه ها بین دو تا سه کیلوگرم سوسیس می باشد.


@title


دستگاه سوسیس پرکن افقی

پرکننده های افقی در دو مدل دستی و برقی در دسترس هستند. مدل های افقی دارای یک سیلندر بزرگ مانند پیستون برای نگهداری گوشت هستند که به صورت افقی نصب شده است. دستگاه هنگامی که دسته آن را میچرخانید و یا موتور برقی آن را روشن می کنید گوشت را از انتهای سیلندر به سمت خروجی که پوسته سوسیس روی آن قرار دارد هدایت می¬کند. یک ایراد جزئی در خصوص نسخه دستی این نوع سوسیس پرکن افقی آن است که دستگاه باید در نزدیکی لبه میز قرار بگیرد تا بتوان دسته آن را چرخاند. ظرفیت سوسیس تولید شده توسط دستگاه سوسیس پرکن افقی بین سه تا ده کیلوگرم است.


@title


دستگاه سوسیس پرکن عمودی

دستگاه های سوسیس پرکن عمودی محبوب ترین مدل در میان دستگاه های سوسیس پرکن هستند که هم برای افراد مبتدی (استفاده خانگی) و هم برای افراد حرفه‌ای (استفاده صنعتی) مناسب است. همانند مدل های افقی، دستگاه سوسیس پرکن عمودی نیز دارای یک سیلندر بزرگ مانند پیستون است که گوشت مزه دار شده را در داخل خود نگه می دارد، اما بر خلاف مدل افقی این سیلندر پر کننده به صورت عمودی بر روی دستگاه نصب شده است. با چرخاندن دسته و یا روشن کردن موتور الکتریکی، گوشت از بالای این سیلندر حرکت کرده و از پایین آن خارج می شود. مدل های عمودی دارای ظرفیت هایی از سه تا هفت کیلوگرم هستند.


@title


به کدام مدل از دستگاه سویس پرکن نیاز داریم؟

برای پیدا کردن پاسخ سوال بالا باید به این چهار سوال پاسخ دهید.

• در هر بار استفاده چقدر سوسیس میخواهم درست کنم؟ هر چند وقت یکبار؟

• چقدر میخواهم به خودم زحمت بدهم؟ (به مدل دستی یا برقی احتیاج دارم؟)

• میخواهم سوسیس ها را با چه سرعتی پر کنم؟

• چه میزان برای تمیز کردن و نگهداری دستگاه وقت میگذارم؟

منابع:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4

محصولات مرتبط:

    در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط:

    در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!